• Akcie

• 2018/2019

• December v škole

Na predvianočné obdobie sa pripravovali aj naši žiaci účasťou na rôznych aktivitách.  Výtvarne nadané staršie žiačky  Sabinka, Dianka, a Veronika  si súťažne  vyskúšali zdobiť medovníky. Sabinka uspela na 3. mieste. Triedy pod vedením učiteľov vyrábali výrobky na vianočné trhy  v obci. Prváci v husľovom doprovode p. učiteľky svojim programom otvorili obecné trhy.  Školu navštívil aj Mikuláš , ktorý potešil naozaj všetkých.

Posledný deň sme si spríjemnili spievaním kolied. Žiaci na prvom stupni si vzájomne predviedli svoje programy a vytvorili si spoločne vianočnú náladu. Vianočný program na druhom stupni odštartovali pani učiteľky spievaním koledy  a zožali od žiakov naozaj veľký potlesk . Starší nezostali v hanbe a spievaním kolied vo vianočnom programe ukázali, že spievať vedia. Umeleckým predvedením bolo zaspievanie koledy v podaní  p. farárky a p. riaditeľky, ktoré zaspievali  viachlasným spevom .  Dvere do školy sme otvorili verejnosti organizovaním Vianočnej kaviarne v ktorej sme pripravili príjemné posedenie. Navštívili nás ľudia zo širokého okolia ako aj rodičia, bývalí kolegovia, žiaci. Príjemné sú tieto stretnutia.  Poctivá kapustnica zasýtila žalúdky hladným aj zvedavým. Návštevou nás poctili naši najmenší škôlkari zo Siladíc a Dolných Zeleníc , ktorí si v tvorivých dielňach užili a vytvorili pekné vecičky. December sme teda strávili v znamení pripomínania Vianoc a príjemnými chvíľami všetci spolu.

Pestrá strava bez bytočnej chémie

Na ZŠ v Dolných Zeleniciach prebehol  18.10.2018 deň v rámci projektu "Pestrá strava bez zbytočnej chémie" pod vedením výživovej poradkyne Miroslavy Gubrickej.

Deti sa vžili do role kuchárov a kuchárok. Všetci sa za ne aj prezliekli, pretože dostali zásterky, čiapky .Rozdelili si do skupín recepty a ihneď vedeli, čo majú robiť. Našli si potrebné suroviny na veľkom stole, chopili sa veľmi zručne náradia a pustili sa do toho. Starostlivo čítali recepty a krásne spolupracovali. Vyrábali si desiaty z rôznych druhov pečiva a vlastnoručne namiešaných nátierok niekoľkých druhov a farieb. Malé kúsky pripravili na ochutnávanie pre kamarátov a veľkú desiatu prichystali ako "modelku" pre fotenie. Jedna desiata  bol tiež cestovinový šalát. S upratovaním si poradili tiež celkom dobre, aj keď pani učiteľka sa tiež veľa zapájala. A mohlo sa ísť ochutnávať a hodovať. To bola tiež jedna z tých veselých častí. Rybičková /tuniaková/nátierka skoro ani nestihla fotenie, červená z repy bola vynikajúca a zelená z avokáda sa tiež tešila pochvalám. Šošovicová prekvapila svojou vynikajúcou chuťou takmer každého. A cestovinový šalát nádherne nachystaný a nazdobený v miskách čakal len na to, než ho celý deti  zjedli. So všetkými dobrotami sa veľmi ochotne podelili aj s pani učiteľkou a pani  riaditeľkou a členmi pedagogického zboru. Bola s nimi veľká radosť pracovať.

V tejto základnej škole som sa cítila naozaj dobre!

Na záver deti dostali certifikáty a varešky, s ktorými sa spoločne vyfotili.

Sú proste stvorení, aby tvorili a učili sa niečo nové. Celú dobu bolo vidieť, ako ich to baví. A ako boli zruční! Nádhera pozorovať. Zasielame aspoň pár fotiek, aby ste tiež "ochutnali" tú atmosféru.

Odkaz pre rodičov:

- Ušetrite čas aj peniaze, ošetrite zdravie vašej rodiny

- dajte deťom recepty, ktoré vám posielame v prílohe

- nechajte ich tvoriť, strúhať, miešať, zdobiť a nakoniec zabaliť so sebou do školy.

Čo si samy vyrobia, to si aj s radosťou zjedia. A možno zostane dobrá desiata aj pre vás.