• Kariérny poradca

• Pomoc pri výbere povolania

• Ako zistím, ktoré povolanie je pre mňa vhodné?

Kto mi môže pomôcť pri rozhodovaní o mojom budúcom povolaní?

• Na Základnej škole – výchovný poradca,

• V centre pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie (CPP / ŠCPP) – psychológ,

• Na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Informačno – poradenskom stredisku - zamestnanci na to určení.

Ako mi môžu poradiť pri výbere  vhodného povolania  v CPP / ŠCPP a na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny ?

v CPP / ŠCPP

• rozhovormi a odborným otestovaním tvojich predpokladov, schopností, a záujmov ti odporučia na ktoré typy povolaní sa hodíš a podľa čoho si máš vyberať strednú školu (diagnostikou),

• poskytnutím užitočných rád a konkrétnych informácií o možnostiach ďalšieho štúdia, podmienkach prijatia, o prijímacích skúškach.

v Informačno-poradenskom stredisku na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny

• zisťovaním schopností pre výkon konkrétneho povolania, napríklad využitím programu ISTP na www.istp.sk.
            • poskytovaním informácií o svete práce, o povolaniach. Nájdeš tu písomné charakteristiky rôznych pracovných pozícií a video ukážky.
            • oboznámením s interaktívnym DVD Svet práce, ktorých obsahom sú informačné materiály o rôznych profesiách s možnosťou ich prepojenia na príbuzné pozície v rámci vybraného povolania,
            • oboznámením s DVD o profesiách, ktorých obsahom sú krátke filmové dokumenty profesiách najviac žiadaných na súčasnom trhu práce.

Ako sa dá objednať na stretnutie ohľadom výberu povolania?

• telefonicky, osobne alebo e-mailom,
            • k objednaniu nie je potrebné odporučenie od lekára alebo školy,
            • ak je dieťa neplnoleté, objednáva ho k návšteve zákonný zástupca.

Centrum poradenstva a prevencie

CPP Hlohovec

Fraštacká 4, 92001 Hlohovec

Telefón: 033/7426988