• Zápis do materskej školy

16.5.2022- 18.5.2022

v čase od 10:30- 11:30 a 12:30-14:00

Žiadosť si môžete vyzdvihnúť v materskej škole od 25.4.2022

K zápisu si prineste aj potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti, ktoré musí obsahovať aj údaje o povinnom očkovaní. (Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti nie je potvrdením o aktuálnom zdravotnom stave dieťaťa, ale je potvrdením o jeho zdravotnej spôsobilosti absolvovať predprimárne vzdelávanie.

• Deň Zeme

• Každý rok 22.4. si pripomíname Deň Zeme a inak tomu nebolo ani tento rok. Deti sa prostredníctvom rôznych aktivít dozvedeli ako sa pestuje bavlna, vyrába oblečenie. Osvojili si pojmy ako zero wase, second hand, či swap. Naučili sa, čo je príčinou záplav, čo spôsobuje topenie ľadovcov a znečistenie vody, ako by sa mohol zmeniť priemysel, a tak napomôcť zmierňovaniu poškodenia planéty. . Zistili ako veľmi znečisťujú planétu a hľadali spôsoby ako to zmeniť, utvrdili svoje vedomosti o triedení odpadu. Na záver dňa sa žiaci postarali aj o okolie školy.

• Krúžok varenia

• Pod vedením pani učiteľky Majerčíkovej si naši žiaci na krúžku varenia počas školského roka pripravujú množsvo chutných receptov: polievky, pizzu, nátierky a mnoho iného.

• Vzácna návšteva

• Hodinu telesnej výchovy nám  návštevou spríjemnila  naša bývalá žiačka Valéria Dulinová. V súčasnosti je maturantkou na strednej športovej škole. Vo svojich 18  rokoch zažíva obrovský úspech, keďže sa ako hráčka zúčastnila na Majstrovstvách sveta 2021 v hádzanej žien v Španielsku. Do ďalšieho života jej prajeme veľa úspechov , ďakujeme za reprezentáciu a návštevu našej školy na ktorú si veľmi rada spomína.

• Deň vody

• Dňa 22. 3. si žiaci 1. stupňa pripomenuli Svetový deň vody aj modrým oblečením. Voda je pre náš život veľmi dôležitá a počas celého vyučovania robili žiaci rôzne aktivity súvisiace s vodou. Tvorili projekty v skupinách, vyrábali si pohárik z papiera, pozerali krátke video o kolobehu vody, riešili rôzne matematické úlohy súvisiace s vodou, dbali na pitný režim,... Dnešný deň dopadol super a tešíme sa na ďalšie podobné tematické dni.