• Deň vody

• Deň vody na 2. stupni prebehol na našej škole formou tematického vyučovania na prírodovedných predmetoch. Žiaci na hodinách biológie, fyziky či chémie uvažovali nad dôležitosťou šetrenia vodou. Taktiež skúmali význam a vlastnosti vody pre organizmy v prírode.

• Deň Zeme

• Deň Zeme sme si na našej škole pripomenuli netradične 29. 4. 2024. Žiaci formou vedomostných súťaží na desiatich stanovištiach riešili úlohy z rôznych predmetov, ktoré mali spoločnú tému Zem (globálne ekologické problémy a trvalo udržateľný rozvoj). Na niektorých stanovištiach pomáhali aj naši deviataci. Skupiny tvorili žiaci z rôznych ročníkov. Tri skupiny, ktoré najlepšie zvládli všetky úlohy a zo získaných písmeniek správne poskladali tajné slovíčko boli ocenené. Žiaci sa presvedčili na vlastnej skúsenosti, že „na mene nezáleží a ani na veku“ ako sa spieva v jednej z piesní od skupiny Elán.

• Biologická olympiáda kat. D

• V tomto školskom roku sme sa zapojili do biologickej olympiády v kategórii D. Školského kola sa zúčastnilo 6 žiakov, z ktorých boli úspešnými riešiteľmi Ema Lupkovičová, Samuel Paukovič a Alex Šterbo. Postúpiť mohli však len dvaja žiaci, ktorí reprezentovali našu školu na okrese. Aj tu sa stali úspešnými riešiteľmi. Ema Lupkovičová sa umiestnila na 6. mieste a Samuel Paukovič obsadil 7. miesto. Srdečne im gratulujeme!

• Štvrtáci v akcii

• Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to skutočné spomienky. Pretrvajú omnoho dlhšie, ako len nabifľované vedomosti. Učenie vonku, učenie zážitkom rozvíja kritické myslenie, komunikáciu, kooperáciu a kreativitu. Počas sadenia na Deň Zeme, na prírodovednej vychádzke pri Váhu, na lúkach, pri bagroviskách a tiež počas exkurzie v okresnom meste žiaci objavovali všetkými zmyslami a ku všetkému pristupovali priamo.

Vo Hvezdárni a planetáriu M.R.Štefánika v Hlohovci videli vynikajúci program Tajomstvá vesmíru a pozorovali Slnko cez ďalekohľad s naslovovzatými odborníkmi. Zažili krásnu laserovú šou. Toto všetko a k tomu aj francúzske terasy, Empírové divadlo, platany pri zámku a čarovné jazierko poskytli možnosti skúmať, pozorovať, bádať. V triede budeme ešte veľa debatovať a k získaným poznatkom sa budeme často vracať.

• Siedmaci v knižnici

• Siedmaci sa v piatok zúčastnili zaujímavej literárnej diskusie Kniha vs. film v hlohoveckej knižnici. S pani Brísudovou sa porozprávali o tom, aké sú rozdiely vo filmových spracovaniach rôznych kníh a utvrdili sa v tom, že knihy sú predsa lepšie, ako filmy. Neskôr dostali kartičky s menami spisovateľov a názvami ich kníh, ktoré museli v knižnici čo najrýchlejšie vyhľadať. Niektorí zo žiakov sa stali členmi knižnice a sľúbili, že sa budú vracať častejšie. Na záver sme si ešte spolu zašli na zmrzlinu.

• Stavanie mája

• Už tradične sa naši žiaci žiaci podieľali na tradičnom podujatí Stavanie mája. Návštevníkov potešili svojim spevom a tancom.

• Deň Zeme na 1. stupni

• Deň Zeme na 1. stupni sa konal netradične 25.4. 2024 v Kultúrnom dome v Dolných Zeleniciach , Celý program pre žiakov zorganizovala externá firma Stellantis Slovakia Trnava pod vedením animátorov. Žiaci si vyskúšali rôzne ekoaktivity ako separovanie odpadu, recyklovanie papierového a plastového odpadového materiálu, z ktorého vyrábali veselé ekopostavičky. Laboratórne pokusy boli zamerané na ochranu vody pred znečisťovaním. Celý program spestril maskot životného prostredia žabiak Emil, s ktorým si žiaci zatancovali a zaskákali na švihadlách. Na záver získali za svoje úsilie darčeky ako farbičky, píšťalky či pexeso.

• Mestské kultúrne centrum Hlohovec

• Ak chceš vedieť, aké kultúrne a spoločenské podujatia ťa čakajú v meste Hlohovec, tak check-uj TIK TOK kultura_hlohovec alebo Instagram @kultura_v_hlohovci.

Buď v obraze a zabav sa s nami.“