• Chutné pracovné vyučovanie

• U tretiakov sa na pracovnom vyučovaní chystala nátierka. Žiaci priniesli potrebné suroviny a kuchynské náradie. Ochotne sa zapájali do prípravy a na čerstvom vzduchu si na nátierke veeľmi pochutili....veď posúďte sami:))

• Angličtina v praxi

• Bon Appetit po anglicky.

Na hodinách angličtiny nepreberáme iba gramatiku a slovíčka. Tentokrát si naši ôsmaci vyskúšali aj recept po anglicky. Emka nám doniesla jej obľúbený recept a tak sme si ho vyskúšali. Najskôr sme trénovali po anglicky ako sa čo povie a potom sme to zrealizovali do chutnej podoby.

Kika povedala, že takéto desiaty by sme si mohli pripravovať aj častejšie:)

Avocado Spread

preparation: 10 min.

Ingredients

• 1 avocado - peeled, pitted, and diced
              • 1 onion - diced
              • 2 - 3 soft cheese
              • 1 clove garlic, minced
              • 1 tablespoon olive oil
              • 1 tablespoon fresh lemon juice
              • salt and ground black pepper to taste
              • 1 tomato - diced
              • bread

Directions

• Mix avocado, onion, soft cheese, lemon juice, garlic , olive oil, tomato, salt  and pepper together in a bowl.
              • Spread on a fresh piece of bread and serve with love

Bon Appetit !

• Staň sa aj ty ENGLISH STAR!

• •ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožní žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie, prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov, poskytovať učiteľom anglického jazyka materiály využiteľné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania.

• Súťaž bude prebiehať v júni v priestoroch našej školy a je určená pre prvý aj druhý stupeň.

• Ak ťa táto ponuka zaujala, viac informácií o súťaži sa dozvieš na hodinách anglického jazyka!

• Každý súťažiaci dostane krásny farebný diplom. Účastníci, ktorí získajú viac ako 80% bodov, dostanú diplom zo zlatou medailou.

• Z každej kategórie z celkového počtu prihlásených budú vyžrebovaní traja najúspešnejší riešitelia. Prvé druhé a tretie miesto bude odmenené vecnými cenami.Tak neváhaj a poď do toho!

• Deň Zeme

• Aj II. stupeň si po nástupe do školy pripomenul Deň Zeme. Na úctu k Zemi žiaci zasadili rastlinky a strom, ktoré budú skrášľovať naše okolie. Zároveň žiaci upratali okolie školy od odpadu a dali sľuby našej Zemi, ktoré si následne vyvesili na nástenku.

• Bezpečnosť na cestách v ŠKD

• Dopravná výchova - Bezpečnosť na cestách v ŠKD:

* V školskom klube sme si priblížili bezpečnosť na cestách.

* Zábavnou formou sme sa venovali prechodu cez cestu po priechode pre chodcov so semafórom aj bez.

* Pohybová hra Semafór bola rozcvička vedomostí aj tela.

* S kartovou hrou sme sa naučili základné značky.

* Veselá nástenka nám pripomína čo sme sa naučili.

• IQ olympiáda

• V čase dištančného vzdelávania sa žiaci 2. stupňa  zapojili do IQ olympiády. Riešili logické úlohy, hlavolamy... Najlepšie umiestnenie získala Alžbetka Bittnerová.

Srdečne gratulujeme !

• Hlavná budova má nové šaty !

• Počas obdobia, kedy sa žiaci učili vo svojich domovoch sa v našej škole vonku usilovne pracovalo. Hlavná budova má krásnu novú fasádu. Pre všetkých sa snažíme vytvoriť príjemné, čisté a estetické prostredie. Pomáhajú nám aj štyri germicídne žiariče, korými sa dezinfikujú priestory našej školy každý deň.