• Školský výlet Hlohovec

• Dňa 24.6. sme sa so žiakmi 1.stupňa po náročnom školskom roku vybrali spoločne viac spoznať svoje okresné mesto -Hlohovec. Navštívili sme Vlastivedné múzeum, v ktorom sme si prezreli výstavu minerálov, liečivých bylín z okolia Hlohovca, obdivovať sme mohli aj refektár-niekdajšiu kláštornú jedáleň v súčasnosti slúžiacu ako obradnú sieň a ďalšie výstavy. Potom sme sa presunuli na Hlohovský zámok, kde sme absolvovali zaujímavý odborný výklad v podaní p.Andrejky a virtuálnu prehliadku zámku. Výlet sme zakončili zmrzlinou a všetci sa spokojní a príjemne unavení vrátili domov. Odporúčame navštíviť znovu:)

• Didaktické hry

• 25.6. mali žiaci 1. stupňa Didaktické hry. Témou bola civilná ochrana, zdravotná príprava, pohyb a pobyt v prírode, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci. Na záver si žiaci 2 a 3. ročníka zmerali svoje sily v rôznych súťažných disciplínach.

• Divadelné predstavenie Frozen

• 21.6. si mohli žiaci vychutnať detské interaktívne divadelné predstavenie Ľadové kráľovstvo pod holým nebom v areáli MŠ v Horných Zeleniciach. V úlohách Elzy,Anny a Olafa sa predstavili Andrea Somorovská, Lucia Bugalová a Marián Labuda- herci,ktorí im aj vo filmovom spracovaní slovenskej verzie Frozen I ,II zapožičali svoje hlasy.

• Stravovanie žiakov

• Upozornenie rodičom , ktorí sú:

1. v hmotnej núdzi

2. nedosahujú príjem životného minima

3. ani jeden rodič si neuplatňuje daňový bonus

Kontaktujte do 30.7.2021  ÚPSVaR v Hlohovci ,  vo veci žiadania príspevku na stravu od 1.9.2021

• Základná škola s materskou školou
        • dzskola@gmail.com
        • 033/7445229 riad. školy : 0905 449 359 zást. školy. 0911 674 308