• Jesenný beh parkom

• 27. a 28. septembra sa uskutočnil Jesenný beh parkom, na ktorom sa zúčastnili žiaci našej skoly spolu s niektorými učiteľmi.

Dňa 28. 9. 2021 sme u žiakov 1. stupňa zmerali sily v behu. Žiaci pretekali v 4 skupinách:

1.- 2. ročník chlapci

1.- 2. ročník dievčatá

3.- 4. ročník chlapci

3.- 4. ročník dievčatá.

Za každú triedu bol vyhodnotený najlepší chlapec a najlepšie dievča. Za celý 1. stupeň bol vyhodnotený najlepší bežec. Akcia sa nám vydarila a veríme, že sa všetkým páčila. Deti podali úžasné výkony. Medzi bežcami a bežkyňami bola aj pani učiteľka Kudelová, ktorá si zabehla so všetkými skupinami a krásne tak reprezentovala náš učiteľský tím:))

A tu sú víťazi jednotlivých ročníkov:

1.ročník- chlapci: Danko Páleník

1.ročník- dievčatá: Nataška Baranovičová

2. ročník- chlapci- Tomáško Vignát

2.ročník- dievčatá- Timejka Muníková

3.ročník- chlapci: Ryan Nemec

3.ročník- dievčatá: Sabínka Bangová

4.ročník- chlapci: Tobias Martiník

4.ročník- dievčatá: Nelka Miklovičová

Titul "najlepší bežec" na 1. stupni získal Tobias Martiník s časom 00: 43 s.

27.9. bežali žiaci 2. stupňa v 4 skupinách. Spolu so žiakmi behežali aj ich učitelia, ktorí ich podporovali a motivovali. S chlapcami bežal p. uč. Trnený a s dievčatami pani riaditeľka Kováčiková. Ocenení boli prví traja v každej kategórii.

5.-6. ročník- chlapci

1. Jakub Mosnák

2. Nikolas Habiňák

3. Šimon Miklovič

5.-6. ročník dievčatá

1. Natália Sanchez

2. Adriana Páleníková

3. Simona Cviková

7.-9. ročník- chlapci

1. Thomas Baer

2. Patrik Králik

3. Dominik Bango

7.-9. ročník- dievčatá

1. Uršula Žáková

2.Nella Gašparovičová

3. Sofia Bačová

Blahoželáme víťazom i všetkým zúčastneným, ktorí podali takisto skvelé výkony a tešíme sa na ďalšie športové podujatie.

• Recyklohry

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do projektu recyklohry. Do školy môžete nosiť drobný elektroodpad (napr. fény, kulmy, nabíjačky, strojčeky, baterky, tonery...) Do 30.10. prebieha zber starých mobilných telefónov, ktoré môžete priniesť. Za elektroodpad získame body a tie môžeme premeniť na ceny či školské pomôcky pre deti.

• Dopisujeme si

• Tento rok sme sa so štvrtákmi pustili do nového projektu- dopisovanie si s druhými žiakmi. P. učiteľka sa nakontaktovala na inú triedu štvrtákov s rovnakým počtom žiakov a dohodli sa na vzájomnej písomnej komunikácii. Naši novi kamaráti navštevujú školu v obci Hvozdnica. Prvý list sme im poslali,netrpezlivo čakáme na odpoveď. Každý štvrták písal inému žiakovi. Táto výmena listov by mala byť pravidelne každý mesiac. Tešíme sa na nové kamarátstva :))Okrem nových sociálnych kontaktov táto aktivitka u žiakov podporí záujem o písanie,precvičia si štylizáciu, úpravu textu,samotné písanie listov, oboznámia sa s ďalším kúskom nášho Slovenska, atď... Veríme, že nám to vydrží celý rok:))

• Milí rodičia,

zabezpečte deťom, aby mali každý deň v škole minimálne 2 rúška na deň (1 na tvári a 1 náhradné v taške) a balík hygienických vreckoviek.

• Začiatok školského roku 2021/2022

• Po dňoch šantenia, dovoleniek a leňošenia sa opäť otvorili brány našej školy a znova sa tu ozýva detská vrava a smiech. Poprajme si navzájom veľkú dávku trpezlivosti, snahy, nadšenia a sily, aby sme ho dobojovali v škole a nie z útrob našich izieb.