• Otvorenie šk. roka 2021/2022

• Organizácia prvých dní v škole:

2.9. 2021 -štvrtok

8:00 - 8:30           Slávnostné otvorenie nového šk. roka

8:30 - 9:00         Prevzatie samotestov a odovzdávanie prihlášok/odhlášok na stravovanie

Samotesty si prevezmú len  rodičia, prípadne iní dospelí pre žiakov, ktorí ich majú objednané a podpíšu prevzatie. V prípade, že sa rodič nemôže dostaviť bude informovaný o náhradnom termíne rozdávania.

9,00 Testovanie kloktacími testami - Tlačivo Zber údajov  - zber_udajov.docx odovzdá žiak alebo rodič s aktuálnymi údajmi, ktoré sú dôležité kvôli Vašej informácii o výsledku testu, ktorý bude rodičom doručený z laboratória.

Video ku kloktacím testom si môžete pozrieť na :  https://testujemeskoly.sk

informacny_letak.pdf

Prváci + rodičia - spolu s triednou pani učiteľkou prejdú do triedy, kde  rodičia odovzdajú tlačivá:

Vyhlásenie o bezpríznakovosti Príloha č.1  - žiak vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

Vyhlásenie návštevníka o bezpríznakovosti – Príloha č. 1a - rodič ako návštevník školy vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_navstevnika.docx

Tlačivo si môžete vypísať aj v škole pred vstupom do budovy .

Obed ani školský klub v tento deň nie sú.

3.9. 2021 - piatok

ŠKD bude fungovať.

Obedy sa vydávajú. (Treba byť prihlásený.)

1. – 4. ročník 11,30

5. - -9. ročník 12,00

Všetci žiaci musia mať vyplnené Tlačivo o bezpríznakovosti . Je možné ho vyplniť aj elektronicky cez Edupage.

Týždeň od 6.9. fungujeme podľa rozvrhu.

Prváci budú mať celý týždeň 3 vyučovacie hodiny.

Prvý stupeň 4. vyučovacie hodiny

Druhý stupeň 5. vyučovacích hodín

Dokumenty na stiahnutie:

vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_navstevnik.docx

zber_udajov.docx

• Ponuka testovania na COVID- 19

• Vážení rodičia!
              Ministerstvo školstva umožňuje žiakom dobrovoľné :
              1. Testovanie kloktacími PCR testami jednorázovo / jedenkrát/, a to počas prvého
              týždňa po nástupe do školy.
              2. Samotestovanie Ag testami v domácom prostredí / 1 žiak dostane 25 samotestov/
              Testy môže dostať aj zaočkovaný žiak, aj žiak, ktorý prekonal COVID-19.
              Testy objednáme na základe Vášho záujmu a preto žiadame o vyjadrenie hlasovaním.
              cez EduPage. Rodičia žiakov 1.ročníka nám oznámia záujem prostredníctvom e-mailu:
              dzskola@mail.com .

• Oznam školskej jedálne

• Oznamujeme stravníkom, že aj tento školský rok sú povinní pred nástupom do školy
              odovzdať vyplnený a zákonným zástupcom podpísanú prihlášku na stravovanie. v prípade,
              že majú záujem odoberať stravu alebo odhlášku zo stravovania ak o stravu nemajú záujem.
              Stiahnuť si ich môžete v nasledovných odkazoch:

•  Prihláška zo stravovania vo formáte PDF alebo vo formáte DOC

Prihlaska_stravovanie_2021.doc

Prihlaska_stravovanie_2021.pdf

• Odhláška zo stravovania vo formáte PDF alebo vo formáte DOC

ODHLaSKA_ZO_SKOLSKEHO_STRAVOVANIA.docx

Odhlaska_zo_skolskeho_stravovania_vo_formate(1).pdf

Odovzdávanie prihlášok / odhlášok sa bude realizovať

2.9.2021 v čase od 7:00 do 12:00 hod.

Novým stravníkom oznamujeme, že zálohovú platbu vo výške 25€ je potrebné formou
              poštovej poukážky, alebo vkladom na účet uhradiť najneskôr do 20.9.2021.

V prípade neuhradenia zálohovej platby bude stravník vylúčený zo stravovania.

Doterajším stravníkom sa záloha a réžia prenáša z preplatku z minulého školského roka
              a bude im doúčtovaná k mesačnému predpisu platby za stravu 09/2021.

• Dôležitý oznam školskej jedálne pre rodičov, k ukončeniu plošného poskytovania dotácií na stravu („obedy zadarmo“)

• Dňa 01.08.2021 nadobudnú účinnosť právne úpravy zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov.

Zmeny v poskytovaní dotácií na stravu od nového šk. roka 2021/2022

• ukončenie plošného poskytovania dotácií na stravu v ZŠ („obedy zadarmo“)

• doplnenie novej skupiny detí, ktoré majú nárok na poskytnutie dotácie

Do zoznamu detí oprávnených na poskytnutie dotácie na stravu patria deti ktoré navštevuje MŠ a ZŠ a žijú v domácnosti

- ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi („dieťa v HN“),

- ktorej príjem je najviac vo výške životného minima („dieťa v ŽM“),

- ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil daňové zvýhodnenie („deti bez daňového bonusu“) a ktoré dovŕšili šesť rokov veku a nedovŕšili 15 rokov veku.

Pri splnení podmienok na získanie dotácie na stravu musí zákonný zástupca predložiť  potrebné doklady podľa právnej úpravy - potvrdenia, čestné vyhlásenia, ktoré sú zverejnené na stránke MPSVaR.

Deti, ktoré nespĺňajú podmienky na poskytnutie dotácie na stravu budú uhrádzať stravné v plnej výške za každý odobratý (neodhlásený) obed v danom mesiaci.

1. stupeň 1,08€/1 obed

2. stupeň 1,16€/1 obed