• Escape Room 2.0

• Aj tento rok sa všetci žiaci z našej školy zúčastnili dobrodružnej hry Escape Room, kde museli zabrániť útoku hackerov, ktorí chceli napadnúť stránku našej školy. Žiaci v tejto hre využili logické a kritické myslenie, jemnú motoriku, postreh a vedomosti zo všetkých predmetov. Hackerskému útoku úspešne zabránili a tak sú naše známky v bezpečí.

• Koľko lásky sa zmestí do jednej krabice od topánok

• Milí rodičia, naša škola sa v novembri zapojí do úspešného projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok" a potešíme tak seniorov v niektorom z DS na Slovensku. Každá trieda pripraví aspoň jednu krabicu pre seniorov, no môžu aj viac. Zoznam vecí, ktoré sú vhodné do krabičky a, naopak, veci, ktoré by v krabičke nemali byť, Vám zasielame v prílohe. Bližšie informácie a čo treba do ktorej krabičky Vám poskytnú triedni učitelia. Tešíme sa, že môžeme byť súčasťou tohto projektu a s deťmi tak potešiť seniorov, z ktorých mnohí nemajú nikoho blízkeho.

• Jesenné prázdniny

• Jesenné prázdniny  sú v tomto školskom roku od 30. 10. - 31. 10.  Spoločne sa v škole vidíme vo štvrtok 2. 11. 2023.

• Mesiac úcty k starším

• Predposledný októbrový piatok,  naša škola venovala starým rodičom a všetkým seniorom v obci. Od rána sme otvorili dvere , aby sa starí rodičia mohli prísť pozrieť ako vyzerá vyučovanie ich vnúčat. A veru sa čudovali,  aké sú deti spontánne , nesedia ticho na mieste tak, ako to muselo byť za ich školských čias.

Milým vystúpením a malými darčekmi  potešili seniorov v obci.  Veľká vďaka patrí všetkým pani učiteľkám a deťom , ktorí sa na organizácií celého dňa podieľali.

• Fyzika hrou

• Žiaci 6.r. v rámci vyučovania fyziky pripravili projekt na tému Vlastnosti kvapalín a ich využitie v praxi- hydraulika.Veľmi pekne, pravdupovediac nádherne, aj s čiastočnou pomocou rodičov, (čo je len dobre), pripravili viacero funkčných modelov.Napr. Hydraulický zdvih 3x,hydraulické kliešte, hydr. nakladač.Naozaj boli krásne funkčné aj otočné aj ohýbajúce sa.Veľká pochvala všetkým, ktorí sa zapojili.

• Deň jablka

• Vedeli ste, že 21.10. oslavujeme Medzinárodný deň jablka? My sme sa rozhodli, že ho oslávime o niečo skôr a pripravíme si aj súťaž o najlepší jablkový koláčik. Záujem nás prekvapil, súťaže sa zúčastnilo 19 prvostupniarov a 21 druhostupniarov. Pani učiteľky, pán učiteľ a pani riaditeľka všetky koláčiky ochutnali a zhodli sa na tom, že všetky boli výborné! Museli však zostaviť rebríček a tak sme získali nasledujúce umiestnenia:Na prvom stupni sa na treťom mieste umiestnila Olívia Svátková z 3.A, na druhom mieste Tomáš Vignát zo 4.A a na prvom mieste Julianka Uhlíková z 2.A.Na druhom stupni sa na treťom mieste umiestnil Jakub Beránek zo 7.A, na druhom mieste Adelka Synaková z 5.A a na prvom mieste Anička Mrvová z 5.A.Pýtate sa, čo sa stalo s koláčikmi, ktoré zostali? Pani učiteľky a pani riaditeľka napiekli tiež, koláčiky sme spojili a všetky sme spolu zjedli.Všetci zúčastnení žiaci dostali diplom za účasť a my už teraz dúfame, že sa do súťaže zapoja aj o rok!

• Mesiac úcty k starším

• Milí seniori

Obec Dolné Zelenice a Základná škola s marskou školou

Vás pri príležitosti októbra- mesiaca úcty k starším, pozývajú na posedenie s kultúrnym programom.

V kultúrnom dome v Dolných Zeleniciach 20.10.2023 o 14:00.

V piatok 20.10.2023 od 7:40 - 10:20 máte možnosť prísť navštíviť aj Základnú školu a pozrieť sa ako sa v škole učí dnes.

• Exkurzie do Vrbového, Košarísk a na Bradlo

• Dňa 05.10.2023 sa žiaci 6.,7.,8. a 9.ročníka zúčastnili exkurzie do Vrbového, Košarísk a na Bradlo. Cestou sa zastavili aj v Maduniciach, kde pôsobil jeden z velikánov bernolákovskej generácie - katolícky kňaz Ján Hollý. Vo Vrbobom videli židovskú synagógu, slovenskú šikmú vežu a kúriu najväčšieho dobrodruha 18.storočia a madagaskarského kráľa grófa Mórica Augusta Beňovského. V Košariskách sme navštívili Múzeum M.R. Štefánika, kde sme mali možnosť vidieť jeho bohatú zbierku predmetov z ciest po celom svete, uniformy z 1.sv.vojny, aj jeho posmrtnú masku a odliatok rúk.Odtiaľ sme sa vybrali na Bradlo, kde je náš najväčší Slovák, spoluzakladateľ 1.ČSR, generál Štefánik pochovaný. Z Bradla sme mali nádherný výhľad na myjavské kopanice. Bola to veľmi poučná a vydarená exkurzia.

• Milí rodičia

Zber papiera sa v tomto školskom ruku uskutoční 9.10. - 13.10. 2023. Kontajner na papier bude pristavený v areály prvého stupňa. Nenoste nám prosím kartóny, papier pred vhodením do kontajnera zbevte špagátov a drôtov. Ďakujeme.

• Jesenný beh parkom

• Aj v tomto školskom roku sme s zapojili do Európskeho týždňa športu a usporiadali naše tradičné podujatie Jesenný beh parkom. Žiaci našej školy a škôlky si zmerali medzi sebou sily v behu na rôzne vzdialenosti. Aj vďaka takémuto podujatiu si deti budujú vzťah k športu a my vieme odhaliť skryté talenty.