• Krajské kolo v atletike

• 5.6. 2019 sa naši športovci zúčastnili Krajského kola v ľahkej atletike žiakov. Kristián Králik získal 4. miesto v Trnavskom kraji vo vrhu guľou a Slavomír Bango dobehol s prehľadom na 8. mieste v behu na 1000 m . Blahoželáme a želáme veľa ďalších športových úspechov.

• Atletika

• V tomto roku sa žiakom v atletike tiež darilo. Mimoriadne výkony predviedli Slavomír Bango v behu na 1000 metrov a Kristián Králik vo vrhu guľou. Postupujú do krajského kola. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a bojujeme ďalej!

• Mladý záchranár

• K ochrane života a zdravia pristupujeme zodpovedne

Družstvo v zložení Veronika Beňovská, Nelly Spálová, Matúš Moravec a Samuel Miklovič vybojovalo  v silnej konkurencii  na okresnej súťaži Mladý záchranár krásne 3.miesto. Preukázali výborné vedomosti, keď získali najväčší počet bodov zo všetkých zúčastnených. Ochrana života a zdravia je v ich prípade zvládnutá výborne.Postúpili do krajského kola. Nemohli sa ho zúčastniť, lebo boli vybraní na športovú súťaž do družobnej školy v Nikolčiciach konanej v tom istom termíne. Snáď o rok!  Dovtedy zlepšíme streľbu zo vzduchovky a prácu s buzolou ☺

• Slávik Slovenska - okresné kolo

• Dňa 10.5. boli výhercovia školského kola súťaže Slávik Slovenska reprezentovať školu na okresnom kole, v Hlohovci. Qvido Bača a René Gašparovič podali pekný spevácky výkon, no na umiestnenie im to nestačilo. Ďakujeme chlapcom za prezentáciu a držíme palce do budúceho roka.

• DDI Galanta

• Dňa 29.4. boli žiaci I. stupňa na Detskom dopravnom ihrisku v Galante. Preverili a rozšírili si svoje vedomosti z oblasti dopravnej výchovy, vyskúšali si uplatňovanie a dodržiavanie dopravných značiek a predpisov v praxi na bicykloch. Žiakom sa na dopravnom ihrisku veľmi páčilo.

• Slávik Slovenska - školské kolo

• Dňa 25.4. 2019 sa konalo šk. kolo súťaže Slávik Slovenska. Zúčastnilo sa 17 žiakov, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Po dlhom rozhodovaní bolo dospela porota k poradiu, ktoré nájdete v časti reprezentovali.

• Morena

• Dňa 5.4. sa žiaci 1. ročníka pridali k deťom z materskej školy a v sprievode spevu sa rozlúčili s Morenou, panovníčkou zimy. Deti odniesli slamenú figurínu Moreny na dvor MŠ, kde ju pani učiteľky zapálili.

• Knižnica Hlohovec

• Dňa 4.4. žiaci 1. ročníka navštívili knižnicu. Pani knihovníčky oboznámili deti  s rôznymi druhmi kníh, zasúťažili si a prelistovali si knihy, ktoré ich najviac zaujali.

• Úspech

• Dňa 17. 4. 2019 sa konali Štúrove a Hollého rétorické Dráhovce. Žiačka Veronika Šoltésová v nich získa cenu poroty.

• Putujeme za ľudovou piesňou

• V okresnom kole speváckej súťaže Putujeme za ľudovou piesňou  získal 3.miesto v 1.kategórii žiak 2.ročníka Alex Kováč. Hudobný doprovod mu robila p.uč.Lackovičová, pripravovala ho p. riad. Kováčiková.

• Výchovný koncert 1. stupeň

• V pondelok, 19.3. 2019 sa deti z MŠ a žiaci 1. stupňa zúčastnili na výchovnom koncerte v LUKABe. Veselé postavičky, Tárajko a Popletajka spolu so zajačikom a veľkou medvedicou ukázali žiakom zábavnou formou, prostredníctvom tanca, spevu a názorných  príkladov, ako správne triediť odpad. Do galérie Výchovný koncert 1. stupeň boli pridané fotografie.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka  školy ZŠ s MŠ udeľuje žiakom 5., 6., 7., a 8. ročníka z dôvodu Testovania 9 dňa 3. 4. 2019  riaditeľské voľno.

• Deň vody

• Žiaci 2. stupňa v rámci Dňa vody (resp. Týždňa vody) mali možnosť vidieť na rôznych vyučovacích hodinách vo zvýšenej miere videá o vode, ku ktorým máme prístup cez projekt Fenomény sveta. Pokračovaním bola prírodovedná exkurzia do Bratislavy, kde sme navštívili SHMU a Aurélium.

• Návšteva SOŠ HC

• Dňa 7. 3. 2019 navštívili žiaci 7., 8., a 9. ročníka SOŠ  na Nerudovej ulici v Hlohovci. SŠ mala pre žiakov pripravený skvelý program. Žiaci si prezreli nové priestory (laboratória, ateliér,...). Videli žiakov priamo pri práci na vyučovaní. Žiaci chemických odborov predviedli rôzne pokusy. Kozmetičky a vizážistky zasa svoje umenie priamo na tvárach žiakov aj hosťujúcich pedagógov. Ďakujeme vám za malý darček a príjemne strávené dopoludnie.

• Lyžiarsky výcvik

Siedmaci si podľa rozhovorov týždeň na Hronci užili. Majú pekné a veselé spomienky, niektorí aj s trochou strachu zo svahu a z vleku. Strach postupne skoro všetci prekonali a dnes sa na tom smejeme. Domov si priniesli nakoniec aj dva diplomy. Mirka ho získala za skokanku kurzu a Samo za 1.miesto v slalome chlapcov v kategórii pokročilých. Ubytovanie vraj malo malé mínusy. V jedálni chutili špagety a syr a bufet na svahu nebol lacný. Zabavili sa v saune aj na diskotéke. Pripravili dobrý program pre ostatných, ale v poriadku izieb nebodovali. V saune sme sa statočne pozohrievali, uvoľnili zaťažované  svalstvo a prebrali zaujímavé témy.

Deti povedali, že by najradšej zostali aj dlhšie.

Žeby aj pre pohodu, zábavu a mnoho iných vecí alebo pre nové priateľstvá ?

Možné to je. Cez prázdniny si s deťmi z Kľačian a Otrokoviec urobili stretnutia.

Dvaja ôsmaci dobre zapadli do partie a tí čo neboli, majú možnosť nabudúce.

Ako spieva Kristína: „ Poďme do hory, je v nej hlboký mier, poďme do hory, žiadne mobily, zmizol nám signál, je tu mier.“   Mobily od 22,00 do 8,00 naozaj žiadne neboli. :-)

• Jarné prázdniny

• Od 25. februára (pondelok) do 1. marca (piatok) 2019 budú trvať Jarné prázdniny. Nástup do školy je 4. marca 2019 (pondelok).