• Mikuláš pre druhých

• V dňoch 25.11.-2.12. prebiehal na našej škole 2.ročník zbierky sladkostí pod názvom Mikuláš pre druhých. Zapojili sa žiaci 1.stupňa a spoločne zbierali sladkosti pre deti zo sociálne slabších rodín. Vyzbierané sladkosti boli odovzdané do Centra pomoci pre rodinu v Trnave,

p. Lipovskému.

Ďakujeme všetkým rodičom a deťom, ktoré sa zapojili a pomohli tak prispieť na dobrú vec.

• Hravé pokusy

• V rámci Týždňa vedy a techniky žiaci 8. a 9. ročníka pripravili pre svojich mladších spolužiakov rôzne zaujímavé pokusy z fyziky a chémie. Veríme, že sa mnohé veci sa dozvedeli, príjemne sa zabavili a niečo sa aj naučili.

• Riaditeľské voľno

• Dňa 20. 11. 2019 (streda) udeľuje riaditeľka ZŠ v Dolných Zeleniciach žiakom 6. – 9. ročníka voľno. Dôvodom je organizačné zabezpečenie celoštátneho Testovania 5.

• Slávnostné odovzdávanie Kindlotéky

• O jedno zo zaujímavých podujatí  v októbri sa postarala mamička našich žiačok, pani Biháryová. Jej zásluhou sme získali 50 nových kníh do školskej knižnice a 6 elektronických čítačiek kníh z projektu Kindlotéka spoločnosti Amazon. Bližšie informácie nájdete v sekcii akcie.

• Zber papiera

• Zber papiera sa uskutoční od 1.10 - do 3.10 v čase od 14,00 - 17,00 hod. Kto v poobedňajších hodinách nemôže, je tu možnosť priniesť papier aj ráno od 7,30 -7,45. Zber prebieha na dvore 1. stupňa.  Výťažok bude účelovo použitý pre žiakov našej školy.  Ďakujeme za účasť!

• Začiatok šk. roka

• Prázdniny sa chýlia ku koncu. Dúfame, že ste si oddýchli a načerpali veľa síl do nového školského roku 2019/2020. Slávnostné otvorenie sa uskutoční 2. 9. 2019 (pondelok) v parku pri hlavnej budove o 8:00 hod.

• Letné domáce úlohy

• Bež po piesku, cez les a cez hory.

Zjedz čokoládu na raňajky.

Šplhaj sa na stromy, špliechaj sa vodou.

Tancuj v daždi.

Toč sa dokola až ti bude zle.

Skús zjesť 5 potravín, ktoré nemáš rád.

Rozosmej niekoho.

Nájdi si nového kamaráta.

Ostaň večer tajne dlho hore.

Urob si fotku západu slnka.

Hraj sa vonku až do západu slnka.

Zbav sa svojho strachu a nájdi jeden nový.

Pretekaj sa v speve s vtákmi.

• Oznam

• Bola aktualizovaná sekcia Reprezentovali. Nájdete v nej všetky vedomostné, športové a umelecké úspechy uplynulého školského roka.

• Výlet 5. a 6. roč.

• Žiaci 5. a 6. ročníka navštívili Štiavnicke Bane , kde mali možnosť spoznať jedinú základnú školu na svete v ktorej sa vyučuje sokoliarstvo. Zoznámili sa s množstvom dravcov a videli aj iné zvieratá a faunu. Odtiaľ sa vydali na návštevu do Štôlne Bartolomej v Banskej Štiavnici.

• Športový deň - 1. stupeň

• Dňa 20. júna sa konal Športový deň na 1. stupni. Žiaci si zasúťažili v 4 športových disciplínach. Ďakujeme vedeniu školy a žiakom 9. ročníka za pomoc pri realizácii športového podujatia. Všetky deti sa tešili, že si mohli zašportovať. Tešíme sa na ďalší ročník.