• Adventné čítanie

• Milí rodičia a žiaci, prinášame Vám na každý deň adventného obdobia, teda obdobia prípravy na Vianoce, jeden milý príbeh, ktorý vám môže spríjemniť toto čakanie a pomôže uvedomiť si, čo je naozaj dôležité. Príjemné počúvanie.

• Posledný deň v škole v roku 2021

• Pani Zima nás obdarila štedrou nádielkou snehu akú si mnohé deti nepamätajú, a tak sa žiaci druhého stupňa rozlúčili so starým rokom poriadnou guľovačkou.

• Adventné čítanie

• Milí rodičia a žiaci, prinášame Vám na každý deň adventného obdobia,teda obdobia prípravy na Vianoce, jeden milý príbeh, ktorý vám môže spríjemniť toto čakanie a pomôže uvedomiť si,čo je naozaj dôležité. Príjemné počúvanie.

• Mikuláš v škole

• 6. 12. zavítal Mikuláš aj do našej školy. Navštívil každú triedu a za básničku, či pesničku odmenil poslušné deti.

• Prvý stupeň pomáha

• V týždni od 29.11.-3.12. sa žiaci 1. stupňa zapojili do zbierky Mikuláš pre druhých. Ďakujeme veľmi pekne všetkým rodičom i žiakom, ktorí prejavili svoju štedrosť a urobili tak radosť iným ľuďom.Vyzbierané sladkosti dnes pani učiteľka Lackovičová odovzdala do Centra pomoci pre rodinu v Trnave, odkiaľ budú ďalej distribuované do rodín.

• Vianočné čítanie

• Adventné tvorenie

• Dňa 30.11. vyrábali štvrtáci venčeky...adventné,zimné,vianočné...komu sa aký páčil. Všetci s chuťou tvorili,a hoci niektorí sa namáhali viac,výsledok stojí za to.Keby si niekto chcel urobiť podobný venček doma,stačí vám k tomu polystyrenovy kruh, 2klbka puffy vlny, ozdoby podľa vášho vkusu a tavna pištoľ.Príjemné tvorenie.

• Dôležitý oznam

• Podľa nariadenia z 25.11.2021 je opätovne zavedená povinnosť prekrytia dýchacích ciest všetkých žiakov v triedach. Z toho dôvodu, prosím, zabezpečte svojim deťom minimálne 2 rúška (1 na ústach a 1 rezervné v školskej taške). Ďakujeme

• Deviataci v galérii

• Zobrať žiakov do galérie má viacero významov. Jedným je vniesť viac umenia do každodenného života školy. Umenie má podľa výskumov pozitívny vplyv na vzdelávanie detí. Kurátor, inštalácia, vernisáž, Kopplova vila, Galéria Jána Koniarka - pojmy, s ktorými sa stretli naši deviataci počas výtvarnej exkurzie v  Trnave. Vyskúšali si tiež spraviť vlastné umelecké dielka. Ak pobyt v galérii vyvolal u niektorých pozitívny zážitok, tak zážitkové učenie týmto spôsobom malo význam. Chceme ukázať našim žiakom, že svet je pestrý, umenie z nás robí ľudí a umením sa zdokonaľujeme.

• Pozorovanie nočnej oblohy

• Dnes sa vďaka jasnej oblohe a dobrej konštelácii uskutočnilo pozorovanie nočnej oblohy. Pán učiteľ Trnený žiakom ukázal a vysvetlil, ako sa orientuje na nočnej oblohe, určujú základné súhvezdía. Vidieť mohli postavenie Venuše, Jupitera, Saturnu a Mesiaca, či hmlovinu v Orione. Žiaci sa aj vďaka interaktívnemu nočnému učeniu naučili znova niečo nové a páčilo sa im to.