• Vážení rodičia milí žiaci!

Od pondelka 20.2.2023 do piatka 24.2.2023 nás čakajú jarné prázdniny. Pevne veríme, že sa spolu v zdraví uvidíme v pondelok  27.2.2023.  Žiakom, ktorí 26.2. odchádzajú na lyžiarsky výcvik želáme veľa nových zážitkov, kamarátstiev

• Energoland

• Naši druhostupniari navštívili Energoland, ktorý je súčasťou Atómovej elektrárne Mochovce. Prostredníctvom interaktívnych aktivít sme sa dozvedeli aj o chode elektrárne, o tom, ako funguje reaktor, vyskúšali sme si, aké ťažké je vyrobiť elektrinu, čo je to uhlíková stopa a ako aj my môžeme prispieť k zlepšeniu životného prostredia. Pani z elektrárne ochotne odpovedala na všetky naše otázky a Mochovce sme všetci opúšťali nadšení.

• Hollého pamätník 2. stupeň

• Dňa 16.2. mali naši žiaci možnosť porovnať si svoje recitátorské schopnosti v školskom kole recitačenej súťaže Hollého pamätník. Naše slovenčinárky si spoločne s pani riaditeľkou vypočuli niekoľko žiakov, ktorí reprezentovali svoje triedy. Tí najlepší boli ocenení sladkou odmenou a diplomom. Do okresného kola postúpi žiak 5. ročníka Juraj Brisuda. Srdečne blahoželáme

• Escaperoom

• Predstavte si, že by hekeri napadli školskú stránku a pridali by všetkým samé päťky! S takouto správou nás vítali páni, ktorí pre nás pripravili interaktívnu a dobrodružnú hru Escape Room. Žiaci sa zdokonalili v spolupráci, komunikácii a upevnili si vedomosti z rôznych vyučovacích predmetov. Všetci stihli vyriešiť hru v časovom limite, hekeri by u nás nemali žiadnu šancu.

• Druhý stupeň na ľade

• Žiaci druhého stupňa sa vďaka učiteľom druhého stupňa ocitli na ľade. Niektorí žiaci už boli skúsení korčuliari, a tak za pomoci pána učiteľa Trneného a pani riaditeľky pomohli tým, ktorí na korčuliach stáli prvýkrát. Žiakom sa veľmi páčil.