• Biologická olympiáda

• 9. 5. sa v priestoroch Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity  v Trnave uskutočnilo krajské kolo biologickej olympiády kategória E. Naša žiačka Miroslava Bittnerová (6. ročník) súťažila v odbore botanika. Umiestnila sa na krásnom 3. mieste. Srdečne gratulujeme!

• Návšteva príslušníkov polície v Školskom klube detí

• Keďže apríl je mesiac bezpečnosti na cestách, pozvali sme si do školského klubu detí príslušníkov polície. Kapitán  - Ing. Marek Miklovič upozornil deti na chyby, ktorých sa najviac dopúšťajú v cestnej doprave, porozprával nám o prevencii sociálno-patologických javov.  Veľký záujem bol o kovové putá, ktoré si každý chcel vyskúšať, taktiež si deti vyskúšali ochranný odev a prilbu.  Táto návšteva nás všetkých povzbudila k väčšej opatrnosti na cestách a k lepšiemu sa správaniu k ľuďom.

Mária Chrvalová, vychovávateľka

• Hodina deťom

• Tento rok sa naša Základná škola zapojila do verejnej zbierky Hodina deťom, ktorú organizuje nadácia pre deti Slovenska na pomoc deťom a rodinám v ich náročných životných situáciách. Žiaci zo školského klubu si pripravili plagáty, nálepky, špeciálnu pokladničku a spolu s pani vychovávateľkou dňa 10. 11. 2017 oslovili ľudí na ulici, učiteľky a zamestnancov školy a navštívili aj niekoľko rodín, ktoré bývajú v blízkosti školy. Všetci radi prispeli finančným darom a pochválili žiakov za ich dobrovoľnú aktivitu. Vyzbieraná suma 145 € bola zaslaná na účet nadácie.

• iBobor

• V mesiaciínovember sa žiaci našej školy zapojili do vedomostnej súťaže z oblasti IKT s názvom iBobor. Niektorí dosiahli celkom slušný počet bodov. Poradie jednotlivých žiakov našej školy podľa kategórií nájdete v module Reprezentovali.

• Riaditeľské voľno

• Dňa 22.11.2017 (streda)  udeľuje riaditeľka ZŠ žiakom 3 a 6 - 9 .roč. voľno .  Dôvodom je organizačné zabezpečenie celoštátneho Testovania 5.

• Testovanie 5

• Vážení rodičia našich piatačikov, dňa 22. 11. 2017 sa uskutoční Testovanie 5. Harmonogram testovania je zverejnený tu.

• Den otvorených dverí

•  Naša škola opäť  otvorila svoje brány pre rodičov a priateľov školy. V rámci Európskeho dňa rodičov a školy zorganizovala deň otvorených dverí. Fotky nájdete v galérii a krátku informáciu o jeho priebehu v akciách školy.

• POZOR

• Tento víkend zo soboty na nedeľu (28. – 29. 10.)sa mení čas. Pospíme si o hodinu dlhšie.

• Exkurzia Atlantis

• Žiaci druhého stupňa našej školy navštívili náučno-vzdelávacie centrum Atlantis v Leviciach. Zábavnou a interaktívnou formou sa dozvedeli viac o starovekom Egypte a niektorých technických vynálezoch 21. storočia.

• Deň otvorených dverí

• ZŠ s MŠ Dolné Zelenice srdečne pozýva všetkých rodičov aj priateľov školy na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 24. 10. 2017. Slávnostné otvorenie bude o 9:30 hod. v spoločenskej miestnosti. Predpokladané ukončenie bude o 12 hod.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• Najviac papiera priniesli deviataci 3037,5 kg. Najviac papiera priniesla Dominika Skurčáková. Bolo to 1820 kg. Ostatné poradie nájdete v ľavom menu pod názvom Zber papiera.

• BeActive

• 28. 9. 2017 sa žiaci našej školy zapojili do Európskeho týždňa športu (https://www.tyzdensportu.sk/index.php/o-tyzdni ). Hlavnou myšlienkou aktivity bolo heslo „Nie je dôležité vyhrať, ale zapojiť sa.“. Žiaci, ktorým to dovolilo ich zdravie absolvovali beh parkom, jumping a loptové hry na ihrisku.

V behu sme najlepších aj odmenili. Prvé miesto v kategórii mladší chlapci získal Michal Bango, druhé miesto Samuel Miklovič a na treťom sa umiestnil  Samuel Koštial. V kategórii mladších dievčat ako prvá dobehla Uršuľa Žáková, druhá Viktória Miháliková a tretia Ema Lobodášová. V kategórii staršie dievčatá prvé miesto získala Katarína Mišovičová, na druhom mieste skončila Valéria Dulinová a na treťom mieste Nelly Spálová. V kategórii starší chlapci prvé miesto obsadil Kristián Králik, za nim na druhom mieste Slavomír Bango a na treťom mieste dobehol Nikolas Bango. Všetkým zúčastneným ďakujeme za aktívnu účasť.

• Dobré nožnice

• V piatok 8. 9. 2017 nás navštívil pán Karol Krčmár, ktorý žiakom 5. a 6. ročníka prerozprával príbeh o ceste do papierového kráľovstva a o tom, čo sa prihodilo princeznej Písanke, ktorú chcel uniesť drak Brakozdrap.

V priebehu viac ako jednej hodiny sa deti oboznámili so základným princípmi priestorového tvarovania papiera pomocou strihania a prekladania. Deti si pritom vytvorili čiapky, masky i hračky, vypočuli si hymnu Papierového kráľovstva i hru na ukulele a ústnu harmoniku.