• Všetkých Vás srdečne pozývame na slávnostné zahájenie šk. r. 2017/2018, ktoré sa bude konať 4. 9. 2017 (pondelok) o 8:00 hod v parku pri hlavnej budove školy.

• Exkurzia do SPU v Nitre

• Žiaci 6. a 7. ročníka navštívili univerzitné Vivárium a skleníky s tropickými rastlinami, ktoré sú súčasťou Poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Mnohé druhy, ktoré žiaci videli sa chovajú v domácnostiach. Pracovníci vivária sa snažili žiakom sprostredkovať ako sa o jednotlivé druhy starať, aká je ich potrava a kde ju získať. Jednotlivé druhy zaradili do systému živočíchov. Tiež žiaci sledovali vonkajšiu stavbu tiel jednotlivých živočíchov, ich správanie sa pri love, či konzumácii potravy.

• Výťažok zo Zelenických a Siladických vianočných trhov

• V predvianočnom čase sa naša škola prezentovala na zelenických a siladických vianočných trhoch výrobkami žiakov na vyučovaní výtvarnej výchovy a krúžku tvorivých dielní. Rodičia a ďalší návštevníci trhov si mohli pozrieť  a aj zakúpiť pripravené výrobky. Z výťažku škola zakúpila mikroskop. Novej pomôcke sa veľmi tešia nie len žiaci, ale aj uč. biológie :o). Ďakujeme.

• Exkurzia do ovocných sadov

• Žiaci našej školy sa zúčastnili exkurzie vo firme OVIN v Šalgočke. Táto firma je dodávateľom ovocia a štiav v programe Školské ovocie, do ktorého je zapojená aj naša škola. Firma pripravila žiakom program, súčasťou ktorého mala byť prehliadka sadov, beseda o pestovaní, pracovaní a význame ovocia pre ľudský organizmus. Napriek nepriaznivému počasiu si žiaci sady prezreli len z okna autobusu. Beseda spojená s ochutnávkou jednotlivých odrôd jabĺk a ovocnej šťavy sa žiakom veľmi páčila. Vidno to aj na fotkách vo fotogalérii.