• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny sú v tomto školskom roku od 20.12.2021 do 7.1.2022.  V škole sa vidíme v pondelok 10.1.2022.

• Adventné čítanie

• Milí rodičia a žiaci, prinášame Vám na každý deň adventného obdobia, teda obdobia prípravy na Vianoce, jeden milý príbeh, ktorý vám môže spríjemniť toto čakanie a pomôže uvedomiť si, čo je naozaj dôležité. Príjemné čítanie.

Čo máme

Múdry muž pricestoval do jedného mestečka,v ktorom mu ľudia neprikladali žiaden význam.  na malú skupinku mladých ľudí, múdry muž nebol zaujímavý pre nikoho; naopak, stal sa stredobodom irónie obyvateľov mesta. Jedného dňa sa prechádzal po hlavnej ulici so svojimi žiakmi, keď ho skupina mužov a žien začala uráža. Múdry muž k nim podišiel a požehnal ich. Jeden z jeho žiakov spozornel: „Hovoria hrozné veci a ty im odpovieš peknými slovami?

Mudrc odpovedal: Každý dáva, čo .”

• Adventné čítanie

Príbeh o zemiaku, vajci a kávových zrnách.

Dcéra sa sťažovala svojmu otcovi, že jej život je nešťastný. Točila sa v neustálych problémoch. Keď jeden vyriešila, prišiel druhý. Bola už unavená z neustáleho boja s vlastným osudom.

Jej múdry otec ju vzal do kuchyne. Naplnil tri hrnce vodou a dal ich variť. Akonáhle začala voda vrieť, dal do jedného hrnca zemiak, do druhého vajíčko a do tretieho pomleté kávové zrná.

Sadol si a nechal ich variť. Dcéra netrpezlivo čakala a premýšľala, čo jej otec robí.

Po 20 minútach vypol sporák. Vybral zemiak, vajíčko, scedil kávu a nalial do šálky.

Obrátil sa k dcére a povedal: „Dcéra moja, čo vidíš?“

„Zemiaky, vajcia a kávu,“ rýchlo odpovedala.

„Pozri sa bližšie“, povedal, a dotkni sa zemiaka. Dotkla sa a povedala, že je mäkký. Potom ju požiadal, aby ošúpala vajíčko. Na otázku aké je, povedala tvrdé. Nakoniec jej povedal, aby si zobrala kávu a vypila ju. Vôňa a chuť kávy jej priniesla úsmev na tvári.

„Otec, čo to znamená?“ Spýtala sa.

Pozri, zemiak, vajce aj káva boli vystavené rovnakému osudu, rovnakej prekážke – vriacej vode. Ale každý z nich však reagoval inak.

Zemiak bol najskôr  silný, tvrdý, ale vo vriacej vode sa stal mäkkým a slabým.

Vajce bolo krehké, tenká vonkajšia škrupina chránila jeho mäkké vnútro. Ale varením sa stalo tvrdé a ťažké.

Mleté kávové zrná boli však jedinečné. Po vystavení vriacej vode zmenili vodu a vytvorili niečo nové.

„A čo si ty?“ Spýtal sa svojej dcéry. „Keď prekážka alebo nepriateľ zaklope na dvere, ako budeš reagovať? Si ako zemiak, vajce alebo kávové zrná? “

Každý z nás môže prekážku zobrať ako výzvu na to, aby vytvoril niečo nové, jedinečné. Je len na nás ako sa k svojmu životu postavíme.

• Prianie k novému roku

• Milí rodičia, všetci učitelia a žiaci našej školy vám prajú píjemne prežitie sviatkov a veľa síl do Nového roku.

• Vážení rodičia !

• Od 1.1.2022 prechádzame na bezhotovostný spôsob platenia ŠKD.

V termíne od 1. - do 15.  v každom mesiaci  10 €  odošlete na účet č.

SK 87 1111 000000 662 1981064

Do poznámky:  Meno priezvisko, +  aktuálny mesiac

• Tvorivé dielne

• V predvianočnom čase si žiaci na tvorivých deľňach vytvorli krásne svietniky, pri výrobe ktorých použili staré zaváraninové poháre, čím im vdýchli nový život.

• Posedenie pod stromčekom u našich druhákov

• 16.12. 2021 mali žiaci 2. ročníka posedenie pri stromčeku. Deti sa hrali a navzájom si dali darčeky. Spolu sme si zatancovali a pochutili na prinesených dobrotách. Tešíme sa na ďalší rok.

• Adventné čítanie

• Milí rodičia a žiaci, prinášame Vám na každý deň adventného obdobia, teda obdobia prípravy na Vianoce, jeden milý príbeh, ktorý vám môže spríjemniť toto čakanie a pomôže uvedomiť si, čo je naozaj dôležité. Príjemné počúvanie.

• Posledný deň v škole v roku 2021

• Pani Zima nás obdarila štedrou nádielkou snehu akú si mnohé deti nepamätajú, a tak sa žiaci druhého stupňa rozlúčili so starým rokom poriadnou guľovačkou.

• Adventné čítanie

• Milí rodičia a žiaci, prinášame Vám na každý deň adventného obdobia,teda obdobia prípravy na Vianoce, jeden milý príbeh, ktorý vám môže spríjemniť toto čakanie a pomôže uvedomiť si,čo je naozaj dôležité. Príjemné počúvanie.